کاربرد و تفاوت baggage و luggage در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط انگلیسی روزانه
۰ نظر از کاربران ۱,۰۴۴ بازدید 5 دقیقه مدت زمان خواندن این مطلب
تفاوت baggage و luggage در زبان انگلیسی

در این مطلب قصد داریم کاربرد و تفاوت baggage و luggage رو همراه با مثال بررسی کنیم. معنای این دو کلمه با ترجمه فارسی “بار سفر” کاملاً یکسان هست، ولی در زبان انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی تفاوت جزئی با هم دارن.

کاربرد و تفاوت baggage و luggage چیه؟

اول از همه معنای این کلمات رو با “چمدان” یکی نکنیم. در واقع این دو کلمه به مجموعه ای از چمدان ها و ساک هایی که به عنوان بار در سفر استفاده میکنیم اشاره داره.

این دو کلمه جزو اسامی غیر قابل شمارش محسوب میشن. پس همراه با اونها از a استفاده نمیکنیم و اونها رو جمع نمیبندیم. برای درک بهتر مثال های زیر رو مشاهده کنین:

I have four luggages. (اشتباه)

I have four pieces of luggage. (صحیح)

من چهار تکه / عدد بار دارم.

I left a baggage at the airport. (اشتباه)

I left a piece of baggage at the airport. (صحیح)

یک تکه / عدد بار رو در فرودگاه جا گذاشتم.

I left a suitcase / bag at the airport. (صحیح)

یک چمدان / ساک رو در فرودگاه جا گذاشتم.

مشاهده مطلب اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی بریتانیایی هر دو کلمه baggage و luggage معنای کاملاً مشابه و یکسانی داشته و به چمدان ها و ساک ها همراه با محتویات داخل اونها اشاره داره. هر چند استفاده از luggage کمی رایج تر از baggage هست.

در زبان انگلیسی آمریکایی luggage رو برای اشاره به چمدان ها و ساک های خالی بکار میبریم و از baggage برای اشاره به چمدان ها و ساک های پر استفاده میکنیم.

برای اشاره به محل تحویل بار در فرودگاه (جایی که بعد از رسیدن به مقصد بارمون رو میگیریم) از کلمه baggage claim استفاده میکنیم. ولی زمانیکه که خط هوایی یا فرودگاه بارمون رو گم میکنه از کلمه luggage یا جمله they lost my luggage استفاده میکنیم.

امیدواریم در این مطلب کاربرد و تفاوت baggage و luggage رو کاملاً متوجه شده باشین. اگر هنوز ابهامی در نحوه استفاده از این کلمات دارین حتماً در قسمت نظرات این صفحه مطرح کنین تا پاسخگوی شما باشیم.

منابع انگلیسی مرتبط با این موضوع برای مطالعه بیشتر:

فقط با مطالعه یک کتاب

اشتباهات 90% از زبان آموزان انگلیسی رو تکرار نکن!

نظری در مورد این مطلب دارین؟

مطالب مشابه