تفاوت worse و worst در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط انگلیسی روزانه
۱,۹۶۸ بازدید
تفاوت worse و worst در زبان انگلیسی

در این مطلب قصد داریم تفاوت کلمات worse و worst رو همراه با مثال مرور و بررسی کنیم. معمولاً تلفظ این دو صفت در مکالمه به دلیل هم آوا بودن تا حد زیادی مشابه به نظر میرسه. همین موضوع باعث میشه اکثر زبان آموزها در زمان نوشتن این کلمات دچار مشکل بشن. در صورتیکه کلمه worse یک صفت تفضیلی بوده و کلمه worst یک صفت عالی هست و به هیچ عنوان نمیتونن بجای هم استفاده بشن.

تفاوت worse و worst چیه؟

صفت worse به معنای “بدتر” برای نشون دادن کیفیت پایین تر یک چیز در مقایسه بکار برده میشه، در حالیکه صفت worst به معنای “بدترین” برای اشاره به پایین ترین کیفیت یک چیز استفاده میشه. در ادامه با کاربرد این دو کلمه بصورت دقیق تر آشنا میشیم.

کاربرد صفت worse

همونطور که گفته شد کلمه worse یک صفت تفضیلی بی قاعده از صفت bad بوده و مثل بقیه صفات تفضیلی برای مقایسه یک چیز با چیز دیگه استفاده میشه. به عنوان مثال اگر بریم رستوران و غذای خیلی بی کیفیت و بدی بخوریم میگیم:

Their food was worse than what I would have made at home myself.

غذاشون از چیزی که خودم میتونستم تو خونه درست کنم بدتر بود.

نکته: اکثر اوقات (نه همیشه) صفت worse رو به صورت زیر در جمله بکار میبریم:

A is worse than B.

مشاهده مطلب صفات تفضیلی یا comparative adjectives

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

کاربرد صفت worst

کلمه worst یک صفت عالی بی قاعده از صفت bad بوده که برای توصیف پایین ترین کیفیت یک اسم استفاده میشه. در این حالت میتونیم مثال رستوران بالا رو به این شکل بیان کنیم:

That was the worst meal I’ve ever eaten.

اون بدترین غذایی بود که تا حالا خوردم.

نکته: هر زمان worse و worst رو با هم قاطی کردین، یادتون بیاد که اکثر صفات عالی به st ختم میشن، مثل smallest ، biggest ، fastest و …

مشاهده مطلب صفات عالی یا superlative adjectives

امیدواریم در این مطلب کوتاه تفاوت این دو صفت پرکاربرد رو بدرستی درک کرده باشین. لطفاً سوالات بیشتر درباره این موضوع رو در بخش نظرات این صفحه مطرح کنین تا پاسخگوی شما باشیم.

نظری در مورد این مطلب دارین؟

مطالب مشابه