تفاوت farther و further در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط انگلیسی روزانه
1803 بازدید
تفاوت farther و further

تو این مطلب میخوایم تفاوت farther و further در زبان انگلیسی رو بصورت کامل بررسی کنیم. هر دوی این کلمات هم قید هستن و هم صفت و معنیشون میشه دورتر یا بعضی وقتها بیشتر. farther برای فاصله های فیزیکی استفاده میشه و further برای فاصله های مجازی. برای درک بهتر به مثال های زیرتوجه کنین:

The fog is so thick, I can’t see farther than about ten meters.

تو این جمله داریم میگیم چون مه خیلی غلیظه، نمیتونم بیشتر از 10 متر رو ببینم. پس داریم به یه مسافت و فاصله فیزیکی اشاره میکنیم و در نتیجه از farther استفاده کردیم.

Every day, she sinks further and further into depression.

تو این جمله داریم در مورد اینکه اون دختر هر روز داره بیشتر و بیشتر تو افسردگی فرو میره حرف میزنیم. پس اینجا فاصله ای که داریم بهش اشاره میکنیم مجازیه و در نتیجه از further استفاده کردیم. یه مثال دیگه:

I never got further than the first five pages of the Hamlet.

تو این جمله هم من دارم میگم که هیچوقت نتونستم بیشتر از پنج صفحه اول نمایش نامه هملت رو بخونم. پیشرفت کردن تو خوندنِ یه کتاب از نظر فیزیکی قابل اندازه گیری نیست و یه بعدِ مجازی داره، پس از further استفاده کردیم.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

امیدواریم تفاوت farther و further در زبان انگلیسی رو بطور کامل متوجه شده باشین. درصورتیکه هنوز سوالی در مورد این دو لغت دارین، حتماً تو بخش نظرات این صفحه مطرح کنین.

نگارش شده توسط سایت آموزش زبان انگلیسی روزانه

۱ کامنت

مازیار مرداد ۲۶, ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۲

ممنون مفید واقع شد.

پاسخ دادن

نظری در مورد این مطلب دارین؟

مطالب مشابه